Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladé rostlinky

30. 4. 2009

 

Dobrý den vážení pěstitelé a čtenáři.

Ráda bych vás  zde chtěla informovat  o tom, jak se daří  mladým rostlinkám  , které vznikly křížením   jednoduché  brugmansie  růžové s  brugmansií  Double Rosse.

Obrazek

   

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsou to rostlinky, které jsem  sázela  v lednu 2009. V současné době jsou jim 3 měsíce. První pokusná skupinka rostlinek čítá zhruba  30 rostlin.  Velice se těším, jaké budou. Není totiž vůbec nic jistého. Rostlinky  jsou totiž kombinací obou rodičů a  tak bude opravdu   zajímavé, pozorovat  je a zjišťovat jaké budou. Na květy si sice ještě nějaký ten měsíc počkáme, ale jisté rozdíly se již projevují.

V této první skupině se zhruba mezi 30 rostlinami objevily dvě, které jsou  tvarově odlišné.  Listy obou rostlin ze kterých křížením  vznikla semínka a následně tyto rostlinky mají oválný tvar listu. Dvě již miňované  však rostou a vytváří listy, které jsou zoubkaté. Z toho vyplývá, že ikdyž  očekáváme   křížence , kteří budou míti  něco od obou rodičů, vždy se může stát, že  rostlina bude  úplně jiná a dalo by se říci, že snad ani  nebude po rodičích.  Ovšem v tomto  případě  si jsme  rodiči jistí. Proto bude pozorování v následujících měsích zajímavé a pokud   se jim bude chtít, tak se letos dočkáme na konci roku  možná prvních  květů.

Na obrázku je vidět  a barevně je také označen rozdíl ve tvaru listů u mladých , tři  měsíce starých rostlinek kříženců brugmansií.

Vlevo je vidět rostlinka se zoubkatým listem, vpravo s oválným listem. 

Obrazek

 

 S přátelským  pozdravem JCH